Boostman - weby, seo, marketing

Nejlepší bezplatné software pro grafický design pro vytváření příspěvků na sociálních sítích

Obrázek hrdiny s logy nejlepších nástrojů pro návrh sociálních médií

Jako fotograf i spisovatel jsem si velmi dobře vědom toho, co se mi líbí. Ať už používáte Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn nebo TikTok, vizuální příspěvky, jako jsou fotografie, videa a grafika, získáte větší zapojení.

Dobrou zprávou je, že nemusíte najímat designéra nebo utrácet stovky dolarů za software, abyste získali skvělé vizuální prvky – existuje několik úžasných bezplatných aplikací pro grafický design, které můžete použít k vytvoření neuvěřitelné grafiky sociálních médií. O těchto nástrojích píšu a používám je téměř deset let, takže dobře vím, co je dobré. A co není.

Zde jsou nejlepší bezplatné aplikace pro vytváření grafiky sociálních médií.

Nejlepší bezplatné aplikace pro grafický design pro sociální média

  • Canva pro návrh založený na šablonách

  • Adobe Express pro škálování bočního shonu

  • Pablo by Buffer pro rychlé vytváření obrázků pro sdílení na sociálních sítích

  • Snappa pro vytváření příležitostných obrázků

  • VistaCreate pro bezplatnou aplikaci pro sociální média a tisk

Co dělá skvělou aplikaci pro grafický design sociálních médií?

Jak hodnotíme a testujeme aplikace

Naše nejlepší shrnutí aplikací píší lidé, kteří strávili velkou část své kariéry používáním, testováním a psaním o softwaru. Pokud to není výslovně uvedeno, trávíme desítky hodin zkoumáním a testováním aplikací, přičemž každou aplikaci používáme tak, jak je zamýšlena, a vyhodnocujeme ji podle kritérií, která jsme pro danou kategorii nastavili. Nikdy nejsme placeni za umístění v našich článcích z jakékoli aplikace nebo za odkazy na jakýkoli web – vážíme si důvěry čtenářů, které do nás vkládají, že nabízíme autentická hodnocení kategorií a aplikací, které kontrolujeme. Další podrobnosti o našem procesu najdete v úplném přehledu toho, jak vybíráme aplikace, které se mají zobrazovat na blogu Zapier .

Příspěvky na sociálních sítích mají velmi krátký životní cyklus, takže byste jejich vytvářením neměli trávit hodiny. Je důležitější, abyste svůj obsah dostali do světa, kde ho lidé skutečně uvidí, než abyste se zabývali každým pixelem, abyste věci dovedli k dokonalosti. To je důvod, proč je dobrá aplikace pro grafický design tak zásadní: místo toho, abyste pokaždé začínali od nuly, máte připravenou řadu skvělých šablon a zdrojů pro návrh (jako jsou obrázky, ikony, tvary a styly textu). Pak už jen stačí smíchat a sladit věci s prvky vaší vlastní značky, abyste měli něco jedinečného a silného. Možnost znovu použít příspěvky, které jste již vytvořili, je obrovská úspora času.

A nemusíte platit obrovské ceny, abyste dosáhli neuvěřitelných výsledků. To, co dělá aplikace pro grafický design zdarma, není nutně nedostatek kvality , ale nedostatek některých výkonných designových funkcí a užitečných doplňků, jako jsou funkce poháněné umělou inteligencí. Zvažoval jsem téměř 40 bezplatných aplikací pro grafický design a našel jsem pět skvělých bezplatných zdrojů. Je pravda, že některé z nich jsou omezenější bezplatné plány prémiových produktů, ale všechny mají za úkol vytvořit úžasné obrázky pro vaše marketingové kanály sociálních médií. Uvedu také, co získáte, pokud jste připraveni platit pár dolarů měsíčně – některé z těchto možností mají placené plány s velkou hodnotou.

Na Adobe Photoshop se spoléhám více než deset let a nastavuje vysokou laťku pro placené produkty. Nečekal jsem, že to tito tvůrci příspěvků na sociálních sítích zdarma zastíní, ale museli nabídnout skvělou službu. I když je něco zdarma, nedoporučuji to, pokud je to hrozné.

Abych každou aplikaci otestoval, strávil jsem značné množství času procházením stovek témat, abych si ověřil kvalitu každého z nich. Také jsem vytvořil alespoň dva testovací příspěvky pomocí šablon (u většiny oblíbených i více). Obecně jsem se zaměřil na celkovou snadnost použití a profesionální nabídky každé aplikace, ale měl jsem také některá klíčová kritéria, která každá aplikace musela splňovat, aby byla zařazena do tohoto seznamu:

  • Je tato aplikace dostatečně jednoduchá na to, aby ji někdo používal? Nástroje jako Photoshop a Illustrator (které miluji) jsou ve správných rukou neuvěřitelné a ve špatných nepoužitelné. Správu sociálních médií jen zřídka provádějí lidé s designérskou minulostí, takže každá aplikace musí vyhovovat běžným lidem. Pokud máte možnost používat Photoshop a platit za to, pravděpodobně dosáhnete nejlepších výsledků, ale pro většinu lidí, kteří hledají bezplatný nástroj, to není správná volba. To neznamená, že nebude nějaká křivka učení, jen to, že k lezení nepotřebuje učebnici.

  • Je tato aplikace vhodná pro marketing na sociálních sítích? Opět platí, že Photoshop a Illustrator dokážou neuvěřitelné věci, ale pro většinu lidí, kteří se snaží vytvářet obrázky pro své marketingové kanály na sociálních sítích, jsou naprosto přehnané. Chtěl jsem aplikace, které zjednodušují proces vytváření silné grafiky a nenabízejí všechny nástroje pod sluncem.

  • Je zkušenost s aplikací dobrá? Bezplatná aplikace pro grafický design má potenciál být, upřímně řečeno, hrozná na používání (při pohledu na vás, GIMP ). Ale i když (zatím) za službu neplatíte, neměli byste se nechat ochromit pomalým, otravným a prostě nepříjemným zážitkem. Zvlášť když existují skvělé aplikace, které byste mohli používat.

  • Jsou designové prostředky rozmanité a profesionální? Je snadné najít šablony sociálních sítí online, ale mnohé z nich jsou hrozné. Nemůžete na grafiku, která reprezentuje vaši značku, plácnout nějaký kýčovitý klipart, nebo recyklovat stále stejný design příspěvků na sociálních sítích. Zahrnul jsem pouze aplikace, které měly aktiva, která by vám umožnila reprezentovat sebe nebo svou společnost v profesionálním světle. (Abych byl upřímný, toto kritérium vyřadilo nejvíce aplikací.)

  • Můžete aplikaci používat více způsoby? Pokud vytvoříte jeden příspěvek pro Twitter, mělo by být snadné jej znovu použít pro Instagram nebo dokonce pro leták. Podobně byste měli být schopni rychle upravit a aktualizovat loňský vánoční výprodejový příspěvek o letošní informace. Aplikace, které se dostaly do tohoto seznamu, musely být víceúčelové, spíše než aby vás nutily k jednomu způsobu práce.

Ještě jedna věc: zatímco nástroje umělé inteligence jako DALL·E 2 a Stable Diffusion jsou právě teď neuvěřitelně populární a dokážou generovat působivé obrázky z jednoduché textové výzvy, zatím nejsou schopny vytvořit druh komplexní grafiky, který je součástí většiny značek. ‚ strategie sociálních médií. Pokud se chcete dozvědět více o používání obrázků generovaných AI, podívejte se na nejlepší generátory obrázků AI nebo na seznam všech generátorů umění AI, které jsou k dispozici. Je velmi zábavné si s nimi hrát a jistě mohou být příležitostnou součástí příspěvku na sociálních sítích, ale nenahrazují žádnou z aplikací na tomto seznamu.

S tím řečeno – k aplikacím.


Nejlepší bezplatná aplikace pro návrh sociálních médií pro návrh založený na šablonách

 

Canva (web, iOS, Android, macOS, Windows)

Snímek obrazovky Canva, našeho výběru pro nejlepší bezplatný návrhářský nástroj pro vytváření grafiky sociálních médií ze šablony

Canva je výkonná, ale přesto snadno použitelná aplikace pro návrh zdarma založená na šablonách. Existuje více než milion šablon, grafik a fotografií, které můžete použít jako součást bezplatného plánu (to znamená až několik milionů aktiv s předplatným Canva Pro).

Když otevřete Canva, zobrazí se vám desítky možných šablon pro vše od plakátů po příspěvky na Instagramu. Je toho hodně na navigaci, ale je tam zabudované skvělé vyhledávání. Klikněte na vyhledávací panel v horní části obrazovky a vyhledejte něco jako „narozeninové příběhy na instagramu“, abyste viděli konkrétnější možnosti. (Získal jsem téměř 4 000 navrhovaných bezplatných šablon jen za to, i když několik z nich mělo prvky Pro, za které musíte zaplatit 1 $.)

Jakmile najdete šablonu, ze které budete pracovat, editor přetažení vám usnadní přidávání vlastních zdrojů. Klikněte na Nahrání a poté na Nahrát soubory v levém postranním panelu, přidejte libovolné obrázky nebo prvky značky a můžete je umístit přímo do editoru. Jeden tip: klikněte pravým tlačítkem na libovolný prvek a klikněte na Odeslat zpět nebo Odeslat vpřed, pokud jej chcete přesunout za text (na který můžete dvakrát kliknout a upravit jej) nebo za rámeček obrázku.

Stejně jako Dokumenty Google vám i Canva umožňuje sdílet a spolupracovat s ostatními, takže pokud chcete svůj návrh znovu sledovat, klikněte na tlačítko Sdílet na panelu nástrojů a poté přidejte e-mailovou adresu.

Až budete hotovi, klikněte na Stáhnout , abyste svůj příspěvek uložili pro zveřejňování. Pokud jste omylem zahrnuli nějaká prémiová aktiva, budete mít možnost zaplatit za odstranění jejich vodoznaků (běžně asi 1 USD za aktivum). Je to užitečné, pokud používáte Canva jen občas, ale pokud se to stává často, měli byste si předplatit Canva Pro za 12,99 $ měsíčně (nebo se alespoň podívat na 30denní bezplatnou zkušební verzi). Pro má hromady dalších designů a některé pěkné funkce, jako je automatická změna velikosti, plánovač sociálních médií a možnost nahrát svou „ sadu značky “, takže do svých návrhů můžete snadno přidat své logo, barvy značky a písmo.

Canva nedávno začala přidávat spoustu funkcí poháněných umělou inteligencí . Většina je uzamčena za předplatné Canva Pro, ale můžete se podívat na generátor AI textu na obrázek v bezplatném plánu. Je to…dobré, ale bylo by lepší, kdybyste použili vyhrazený generátor umění AI, jako je Stable Diffusion nebo Midjourney, a přidali jejich výstup do svého návrhu Canva .

Pokud Canva udělá trik za vás, pravděpodobně se zde můžete zastavit – je to všestranný vítěz. Pokud ale hledáte alternativy Canva, pokračujte ve čtení.

Cena Canva: Zdarma pro 1 000 000+ šablon a dalších aktiv a 5 GB cloudového úložiště; od 12,99 $ měsíčně za Canva Pro , která nabízí 1 TB úložiště, několik milionů aktiv a další.

Nejlepší bezplatná aplikace pro návrh sociálních médií pro škálování bočního shonu

 

Adobe Express (web, iOS, Android)

Snímek obrazovky Adobe Creative Cloud Express, náš výběr nejlepšího bezplatného nástroje pro návrh sociálních médií pro škálování vedlejších problémů

Adobe je největší jméno v grafickém designu, takže není žádným překvapením, že má aplikaci navrženou pro vytváření grafiky pro sociální média a web. Adobe Express (který byl na tomto seznamu dříve jako Adobe Spark; minulý rok byl přejmenován a aktualizován) není tak známý jako Photoshop nebo Illustrator, ale je lepší pro většinu lidí, kteří chtějí vytvářet grafiku pro sdílení na sociálních sítích. A začít je zdarma.

Co se týče šablon, Express stále zaostává za Canva. Má méně na výběr a vyhledávání není tak dobré. Nechápejte mě špatně: stále existují tisíce úžasných bezplatných šablon, ale je méně pravděpodobné, že najdete tu dokonalou šablonu a spíše budete muset strávit pár minut vyladěním té, která je blízko, ale ne úplně tam.

Přes to všechno je Express v mnoha ohledech lepší editor. Na domovské obrazovce má rychlé akce , které mohou dělat věci, jako je změna velikosti obrázků, převod videa na GIF a odstranění pozadí. Jsou poháněny aplikacemi Adobe Photoshop a Premiere, které zřejmě fungují v cloudu. Je to opravdu intuitivní způsob, jak získat přístup k tomu, co může být docela pokročilým nástrojem v jiných aplikacích.

V editoru má Express některé docela výkonné funkce, ale drží je stranou. Téměř každý by s ním měl být schopen vytvořit skvěle vypadající grafiku na sociálních sítích, ale pokud se chcete hlouběji ponořit a přizpůsobit si věci více, jsou k dispozici pokročilé možnosti vrstev, režimy prolnutí, barevné tónování a další funkce převzaté z lepších funkcí Adobe. známé aplikace. Obecně se k nim dostanete tak, že vyberete jakýkoli prvek návrhu a zkontrolujete pravý boční panel. Opravdu se trefuje do tohoto pěkného středu: rychlé a snadné použití pro 90 % úloh, ale s výkonnějšími funkcemi, které jsou k dispozici, když je chcete.

Express je vynikající samostatná aplikace pro navrhování grafiky sociálních médií, ale je těžké přehlédnout její integraci se zbytkem sady Adobe Creative Suite. Pokud plánujete rozšířit své podnikání do bodu, kdy budete muset používat (a platit za) výkonnější nástroje Adobe, Express je správnou cestou. Můžete vytvářet knihovny (na kartě Knihovny na postranním panelu), které jsou dostupné ve všech vašich aplikacích Adobe, a stahovat fotografie z Lightroom nebo prvky značky z Illustratoru. V celé aplikaci jsou k dispozici také obrázky a grafika Adobe Stock.

Adobe se také pouští do AI a představilo výkonnou generativní AI s názvem Firefly . Funkce zatím nejsou v Express k dispozici, ale očekávejte, že budou přidány v nadcházejících měsících. Pravděpodobně však budou omezeny na placený plán.

Cena Adobe Express: Zdarma pro základní funkce a 2 GB cloudového úložiště; od 9,99 $ měsíčně za prémiové funkce , jako je nahrávání a umístění loga, značkové šablony a nástroje, další aplikace Adobe a 100 GB cloudového úložiště.

Nejlepší bezplatná aplikace pro návrh sociálních médií pro rychlé vytváření obrázků pro sdílení na sociálních sítích

 

Pablo by Buffer (web)

Snímek obrazovky Pabla by Buffer, našeho výběru pro nejlepší bezplatný nástroj pro návrh sociálních médií pro rychlé vytváření obrázků pro sdílení na sociálních sítích

Pablo je minimalistický nástroj pro umístění textu nad obrázky od týmu za plánovací aplikací pro sociální média Buffer . Nemůže být jednodušší na použití nebo v jeho designu. Pro mě je to funkce – ale pokud potřebujete něco s více možnostmi, podívejte se na jednu z dalších skvělých aplikací v tomto seznamu.

Vážně, Pablo je barebones post maker aplikace. Otevřete webovou stránku a jste přímo v aplikaci. Není třeba vytvářet účet – protože žádné účty neexistují. Uprostřed obrazovky je náhled vašeho obrázku. Vlevo můžete obrázek vyhledat pomocí Unsplash nebo kliknutím na tlačítko Nahrát obrázek přidat svůj vlastní. V horní části obrazovky klikněte na Šablony a vyberte si jednu ze šesti výchozích hodnot. Vpravo si můžete vybrat velikost a tvar plátna, přidat filtr, umístit text a vložit své logo nebo jinou grafiku. Kliknutím na text změníte jeho formátování, dvojklikem na něj přímo upravíte. Jo a kliknutím na Přemístit změňte polohu a oříznutí obrázku na pozadí. To je doslova vše.

Až budete se svým příspěvkovým obrázkem spokojeni (a nebude vám to trvat dlouho), kliknutím na Sdílet a stáhnout obrázek uložte nebo jej přímo zveřejněte na Twitteru, Facebooku, Pinterestu nebo Instagramu (nebo jej zařaďte do fronty na vyrovnávací paměť). Pokud jej zařadíte do fronty s Bufferem, můžete jej také připojit k jakékoli jiné aplikaci, kterou používáte se Zapierem .

Přes všechen nedostatek možností je Pablo stále na tomto seznamu. Vytváření základních, ale dobře vypadajících obrázků na sociálních sítích je více než jednoduché, a odstraněním většiny funkcí znemožňuje vytvářet ošklivé. Pokud jste fanouškem, měli byste se také podívat na Remix by Buffer — je to aplikace pro chytré telefony pro vytváření grafiky pro Instagram. Na vytvoření tohoto seznamu je to příliš úzké, ale dělá to, co tvrdí, že dělá.

Pablo cena: Zdarma

Nejlepší bezplatná aplikace pro návrh sociálních médií pro vytváření příležitostných obrázků

 

Snap (web)

Snímek obrazovky Snappa, našeho výběru pro nejlepší bezplatný nástroj pro návrh sociálních médií pro vytváření příležitostných obrázků

Ze všech aplikací na tomto seznamu je Snappa jediná, jejíž bezplatný plán má přístup k přesně stejným šablonám, grafice, obrázkům a dalším zdrojům designu jako placený plán. Háček je v tom, že místo abyste museli pečlivě kontrolovat, jakou šablonu používáte, můžete si stáhnout pouze tři návrhy za měsíc.

Pokud jen občas potřebujete vytvořit obrázky pro své kanály sociálních médií – nebo si jen chcete vytvořit jednorázový banner pro svůj Twitter účet nebo stránku na Facebooku – je opravdu příjemné, že se neustále nesetkáte s oznámeními o upgradu nebo s výběrem témat, která vám budou sdělena. jsou k dispozici pouze v tarifu Pro. Bez ohledu na to, jak jsou Canva a Adobe Express dobré, bezplatné plány vás upozorní na to, že existuje placený plán, u kterého byste byli rádi. Snappa je mnohem méně ctižádostivý – ale neméně užitečný.

Dalším mírným rozdílem oproti Snappa je to, že jeho šablony – i když jsou vynikající – nejsou tak důkladně tematicky zaměřené jako některé jiné možnosti, ani neexistuje snadný způsob, jak je prohledávat. Na výchozí hodnoty se musíte dívat jako na základ, který si můžete přizpůsobit a ze kterého sestavit, spíše než na něco hotového, kde jednoduše přidáváte fotografii a měníte slova.

Pokud chcete vytvořit například narozeninový příspěvek, měli byste se podívat na šablony a vybrat si tu, která má rozvržení, které se vám líbí, a poté si ji přizpůsobit přidáním vlastních obrázků – nebo nalezením jednoho z přiložených bezplatných stock obrázků. to funguje pro vás. Můžete jej dále přizpůsobit kliknutím na Efekty a přidáním barevného překrytí, rozmazání nebo jiných úprav – většina z nich slouží k tomu, aby byl jakýkoli text v horní části obrázku čitelnější.

Samozřejmě je pak potřeba přidat balónky. Protože každý narozeninový příspěvek má balónky. Chcete-li to provést, klikněte na nástroj Grafika a poté na Ikony . Pomocí vyhledávání najděte balón, který se vám líbí, a kliknutím jej přidejte. Abyste se ujistili, že je vše pěkně zarovnáno, můžete kliknout na možnost Přepnout mřížku v horním panelu nástrojů a použít ji k dokonalému umístění věcí.

Až budete spokojeni s tím, jak věci vypadají, klikněte na Stáhnout a uložte obrázek nebo Sdílet a pošlete jej přímo do svých účtů sociálních sítí – pokud jste nevyčerpali své bezplatné příspěvky. Pokud ano, budete jej muset upgradovat nebo uložit, abyste soubor uchovali, dokud se měsíční limit neresetuje.

Cena Snappa: Zdarma pro 3 stažení nebo sdílení za měsíc; od 15 $ měsíčně za Snappa Pro s neomezeným stahováním, sdílením a integrací s Bufferem a vašimi účty na sociálních sítích.

Nejlepší bezplatná aplikace pro sociální média a tisk

 

VistaCreate (web, iOS, Android)

Vista Create, náš výběr pro nejlepší bezplatnou aplikaci pro sociální média a tisk

Jméno VistaPrint možná znáte jako jeden z největších online obchodů na zakázku. Jeho bezplatný návrhářský nástroj, VistaCreate , dokáže vytvářet úžasnou grafiku i pro sociální média. Kdysi to byl populární nástroj Crello , ale Vista (jak se nyní mateřská společnost nazývá) jej získala v roce 2021.

VistaCreate vyniká tím, kolik nabízí zdarma. Všechny šablony, na které jsem se podíval, byly k dispozici v plánu navždy zdarma a zjevně jich je více než 100 000 ve všech různých kategoriích designu. Existuje také více než milion fotografií, videí a vektorů, které můžete přidat ke svým výtvorům – i když s plánem Pro za 13 $ měsíčně to jde až na více než 70 milionů .

Podobně funkce Styly editoru usnadňuje změnu barevné palety a písma jakékoli šablony, což vám dává ještě více možností. Můžete si dokonce vytvořit svůj vlastní „brand kit“ s vaším logem, barevnou paletou a zvoleným fontem, takže můžete vytvořit jakoukoli šablonu, která bude odpovídat vaší značce jediným kliknutím.

A co víc, VistaCreate vám poskytuje neuvěřitelných 10 GB úložného prostoru pro soubory, takže můžete nahrávat všechna aktiva své značky a marketingové materiály. Vista samozřejmě doufá, že využijete příležitost navrhnout a objednat si odpovídající vizitky nebo letáky – ale je těžké vyčítat, co je v nabídce.

Pokud chcete spolupracovat se svými spoluhráči, mít více značkových sad nebo být schopni automaticky změnit velikost libovolné grafiky do jiného formátu, budete muset upgradovat na plán Pro za 13 $ měsíčně. Přesto s neomezeným úložištěm a historií verzí je to docela solidní obchod. A dokonce i bezplatný plán se pohodlně přizpůsobí aplikacím Canva a Adobe Express.

Cena VistaCreate: Zdarma pro tisíce šablon plus 10 GB úložiště souborů; od 13 $ měsíčně za VistaCreate Pro s týmovými funkcemi, miliony akcií a neomezeným úložištěm.

Jaký je nejlepší bezplatný software pro grafický design?

Pokud jde o vytváření příspěvků na sociálních sítích , chcete používat aplikaci, která to udělá nejrychleji – takže svůj obsah můžete dostat ven a přimět lidi, aby se s ním zapojili. Vzhledem k tomu, že se jedná o všechny bezplatné nástroje pro grafický design – a všechny se snadno používají – každý z nich na pár minut vyzkoušejte a uvidíte, který z nich vám nejlépe vyhovuje.

Související čtení:

Tento článek byl původně publikován v říjnu 2017 Emily Irish. Poslední aktualizace proběhla v květnu 2023.

Sdílet článek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Obsah článku

Populární kategorie

wpChatIcon